• sbd-baner-02.jpg
 • sbd-baner-01.jpg
 • sbd-baner-03.jpg

Obudź w sobie kobiecośćOd piątku możecie Państwo obserwować efekt finalny pracy wspaniałego zespołu, przy zwiastunie programu,,Obudź w sobie kobiecość''. Rozmowy i budowanie strategii tego projektu trwały od roku, lecz wciąż ulegają modyfikacji i ulepszeniu. Kiedy pierwszy raz usłyszałam od Andrzeja Chrobota o tym pomyśle wiedziałam, że to będzie wspaniałe przedsięwzięcie adresowane do kobiet. Czekałam tylko na odpowiedni moment, by wcielić w życie ten zamysł. Impulsem było poznanie wspaniałej, ciepłej, pełnej pasji Pani fotograf Jolanty Kuleszyńskiej. Natychmiast powołałam zespół pod kierownictwem Izabeli Szuby, który zaczął dopracowywać szczegóły. Pamiętam wiele obaw, zdumienia, wątpliwości ale i akceptacji kiedy zapraszałam do współpracy moje modelki. Wszystkie podjęły próbę zmian, Panie najlepiej wiedzą jak wiele dał im ten program i nie nam to oceniać :) Ja ze swojej strony serdecznie dziękuję całemu zespołowi wspaniałych pasjonatów, którzy bezpłatnie włączyli sie do wspólnego projektu. Ich duża serdeczność oraz ciepło sprawiły, że nasze modelki czuły się wspaniale i wyjatkowo. Dziękuję naszym partnerom bo dzięki Wam było tak pięknie. Ewa Wiśniewska Zduniak za to, że zawsze tak chętnie gościsz nas pod swoim dachem, Małgorzata Tkaczewska za wspaniałe kreacje, Beata Tokarska-Wójcik za cudowne kwiaty, które stanowiły ważny element sesji, Małgorzata Kołosowska za bardzo elegancką biżuterię, Ewa Filipecka za analizę koloru, Izabela Szuba za piękny projekt plakatu oraz całą koordynację projektu. Dziękuję również moim zdolnym, pełnych pasji wizażystkom, które tworzyły wokół wspaniałą atmosferę: Ania Wijas, Marta Kuzincow, Justyna Wojtyś, Magda Bujak, Sylwia Gromska.Na koniec podziękuję uczestnikom programu, że podjęły się próby zmiany i pozwoliły obudzić w sobie ten pierwiastek kobiecości. Wspomnę tylko, że to nie koniec bo przed nami duża wystawa... fotografii. :)

Autorzy projektu: Anita Majkowska, Andrzej Chrobot - przedstawiciele stowarzyszenia Bezpieczny Dom.

Piękna zawszeW dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie otwierające nowy projekt realizowany przez Stowarzyszenie Bezpieczny Dom pod tytułem „Piękna Zawsze”. Piękno to pojęcie związane z teorią estetyki, prawdy i dobra. W starożytności piękno wiązano przede wszystkim z ideą dobra, duchowością, moralnością, myślą i rozumem. Projekt skierowany jest do kobiet. Chcemy przedstawić Panie, jako osoby kochające piękno w szerokim zakresie, emanujące dobrem, subtelnością i pełnią jestestwa. Misją Stowarzyszenia jest krzewienie dobra i poczucie bezpieczeństwa.

PIĘKNO to dobro płynące z głębi serca, które przejawia się w ciągu całego czasu, który ogarniamy myślą, czyli ZAWSZE.O to by nasze Panie czuły się piękne zadba sztab profesjonalistów tj.Kobieca Forma Życia,Studio DIMAS,Studio Fitnes K-2,Akademia Makijażu Ewy Filipeckiej,Lekko jak motyl.Życzymy owocnej pracy :)

Mikołaj 2015Wielokrotnie już pisałam, że gdyby nie hojność naszych Przyjaciół, działalność stowarzyszenia nie byłaby tak barwna i szczodra :). Długo wyczekiwany przez dzieciaki Mikołaj zawitał z masą pięknych prezentów. Są obok nas ,,Dobre Anioły'' w postaci Pań z Biznes Klubu Malowany Szminką, które ofiarowały całą masę prezentów. Wielkie podziękowanie dla Ani Zając, która podarowała nam wspaniałe paczki od swoich Przyjaciół. Dzięki tym ludziom nasze dzieciaki otrzymały 60 paczek, które sprawiły im ogromną radość. Nasz cudowny Mikołaj, który zawitał z Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach sprawił nam również wielką niespodziankę zapraszając nas do Manufaktury Słdyczy w Kielcach.

Fot. Anna Wojciechowska, Andrzej Chrobot.

Przygotowania do wystawyFajnie jest się pochwalić efektami swojej pracy,stad też pomysł zrobienia wystawy prac naszych osadzonych :) Wczoraj Panowie malowali elementy rozety, którą wspólnie skleili tworząc barwny obraz.Te działania jednak mają głebszy cel, o którym dużo juz pisaliśmy.Często jest zabawnie,ponieważ Pani Basia wprowadza swoje metody wychowawcze przyniesione z przedszkola.Tym razem uczyła Panów piosenki o zbliżajacym się Mikołaju :).Juz za tydzień wystawa :)

Andrzejkowe szaleństwoJak przystało na prawdziwe ,,andrzejki'' było lanie wosku, wróżenie z kart, pląsy i zabawa :) Pani Basia była dobrą wróżką, która wprowadzała nas w doskonały nastrój. Dzieci ćwiczyły nową piosenkę o Mikołaju, by pięknie umiały go przywitać. Na koniec był akcent kulinarny w postaci świeżo upieczonej pizzy.

Teatr, Mama i JaDzięki uprzejmości dyrekcji Aresztu Śledczego w Kielcach oraz Teatru Lalki i Aktora ,,Kubuś'' zostaliśmy zaproszeni na Wernisaż Fotografii Artystycznej w ramach projektu Teatr Mama i Ja.Dzisiejsza wystawa jest zwieńczeniem pracy wielu osób, którzy pracowali aby odbudować zerwane drastycznie więzy emocjonalne i rodzinne..Uczestnikami projektu byli osadzeni przebywający w Areszcie Śledczym, oraz ich dzieci.Teatr Lalki i Aktora,, Kubuś'' stał się przyjaznym miejscem spotkań dzieci i osadzonych z aktorami,terapeutami,animatorami kultury. Czas warsztatów był czasem radości i zabawy.Siłą tego projektu jest ukierunkowanie działań na dziecko i rodzinę. Dla naszego stowarzyszenia to kolejny miły akcent, by pochwalić twórczy i kreatywny umysł mjr Andrzeja Chrobota,który na co dzień pracuje ze skazanymi, zna ich potrzeby i bolączki. To on dostrzegł pierwszy, potrzebę spotkań rodzinnych w innej przestrzeni, bardziej przyjaznej dla dziecka..., która pozwoli na wydobycie skrywanych uczuć lub tłumionych emocji.. Mogę być tylko dumna,że mam tak zdolnych ludzi obok siebie. Tych 30 niezwykłych fotografii pokazuje sens i głębie tego projektu.

ProfilaktykaFrekwencja na dzisiejszym szkoleniu nt ,,Konsekwencji związanych z zażywaniem środków odurzajacych,w tym dopalaczy '' przerosła oczekiwania wszystkich.Na zaproszenie dyrekcji szkoły podstawowej nr 28 w Kielcach zorganizowaliśmy kolejne z cyklu spotkań profilaktycznych dla rodziców.Panie pracujące na co dzień z ludźmi uzależnionymi dawały cenne wskazówki i dzieliły się praktycznymi radami nt uzależnień.

Obudź w sobie kobiecośćJuż w sobotę w partnerstwie z Ewą Wiśniewską-Zduniak,organizujemy zwiastun autorskiego projektu Andrzeja Chrobota ,,Obudź w sobie kobiecość"Niezwykle inspirujący wydobywający to co najpiękniejsze projekt dedykowany jest kobietom.....przy udziale stylistów i artystów fotografów.Nad całością czuwa Izabela Szuba :) Wkrótce więcej szczegółów.

Wyróżnienie w areszcieTen dzień na długo zostanie w mojej pamięci i jest jednym z ważniejszych w moim życiu. Każdy z nas ma inne cele i marzenia. Od wielu lat moją pasją jest praca społeczna oraz służba drugiemu człowiekowi. Wiem, że nie zawsze ta praca jest doskonała i nie spełniam oczekiwań wielu, ale robie to najlepiej jak potrafię i dzielę się sercem. Miłością do Służby Więziennej zaraził mnie kilka lat temu, wykładowca akademicki, obecnie członek stowarzyszenia,funkcjonariusz SW mjr Andrzej Chrobot. To on zarażał pomysłami i uczył kreatywnego myślenia. Dziś doceniono pracę naszego stowarzyszenia na niwie penitencjarnej. Brązową Odznakę ,,Za zasługi w pracy penitenjarnej'' nadaną przez Ministra Sprawiedliwości wręczył mi Dyrektor Okręgowy Śłużby Więziennej w Krakowie płk Krzysztof Trela. Dla mnie to zaszczyt i wyróżnienie Jest to podziękowanie za moją pracę społeczną. Uroczystość miała miejsce w Areszcie Śledczym w Kielcach, gdzie również wręczono funkcjonariuszom awanse zawodowe. Bardzo dziękuję za tę nominację a pozostałym funkcjonariuszom gratuluję awansów.

Koncert dla PrzyjaciółDo tego wyjatkowego dnia szykowalismy się od dłuższego czasu. Tylko czy istnieje odpowiedni i wystarczający sposób, by wyrazić naszą wdzięczność ludziom,którzy tak często nas wspierają? Charytatywny koncert chóru Antidotum, w restauracji Ewy Wiśniewskiej-Zduniak, był dedykowany dla wspaniałych kobiet o wielkim i hojnym sercu. Panie z Biznes Klubu ,,Malowany Szminką '' to nasze ,,Anioły Dobroci'', które są wciąż przy nas i zawsze możemy liczyć na ich wsparcie i pomoc. Wszystkie Panie z klubu otrzymały piękne, ręcznie wykonane serca, które były symbolem naszej wdzięczności. Nie zapominamy również o zaproszonych gościach, których nie sposób tutaj wszystkich wymienić, ale łączy ich dobroć serca, oraz to, że są zawsze z nami kiedy tego potrzebujemy. Przyjaciół Bezpiecznego Domu przybywa. Nie pozostaje nic innego tylko planować kolejny koncert i zaprosić wszystkich przyjaznych nam ludzi.

Poznajemy kraje Europy - FrancjaNasze warsztaty nie tylko bawią ale rozwijają i uczą. W trakcie zajęć dzieci poznawały wybrane stosownie do ich możliwości wiadomości o Francji tj. nazwę stolicy, flagę, wybrane zabytki, charakterystyczną faunę i florę, podstawowe zwroty oraz ciekawostki z których słynie omawiany kraj. Poznały bohaterów bajek i ich przygody. Nie obyło się bez degustacji potraw z których słynie Fracja. Każdy wie, że ten piękny kraj bywa stolicą mody, zatem barwnym pokazem mody zakończyliśmy nasze zajęcia. Wielkie podziękowania dla rodziców, za pomoc i wsparcie.

Podpisanie umowy partnerskiej z LEX SUPERIORPodpisanie umowy partnerskiej na realizację wspólnych przedsięwzięć to cel naszej wizyty w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kancelaria Radcy Prawnego - Łukasza Chlebnego LEX SUPERIOR oraz stowarzyszenie Bezpieczny Dom realizować będą wspólnie podjęte projekty. To kolejne partnerstwo, które zobowiazuje nas do jeszcze wytrwalszej pracy i podejmowania ambitnych celów.

Arteterapia w Areszcie ŚledczymWiele już pisaliśmy na temat naszych działań w Areszcie Śledczym w Kielcach, nasz projekt dobiega końca. Poznawanie nowych technik plastycznych, wspólna praca zespołowa, rozmowy toczące sie podczas zajęć, to wszystko przynosi zamierzone efekty. Praca ze sztuką pozwala na pełniejsze i swobodniejsze wyrażanie siebie, rozładowuje napięcie, pozwala odreagować tłumione emocje. Celem arteterapii jest tworzenie dróg wyjscia, a także rozwój kulturalny i emocjonalny skazanego.

TEATR MAMA i JARazem z Fundacją Michała Zduniaka - partnera naszego stowarzyszenia zaproszeni zostaliśmy na wystawę fotografii, która zaprezentowana była w formule prezentacji multimedialnej w kieleckim Areszcie Śledczym.Twórcą idei działań resocjalizacyjnych z udziałem rodzin skazanych jest mjr Andrzej Chrobot, pedagog działający w naszym stowarzyszeniu. Z tej myśli zrodził się program "Teatr mama i ja". Autorami tego programu są Andrzej Chrobot, Aneta Sroka Bednarska, Michał Głowacki - funkcjonariusze AŚ Kielce. Partnerem strategicznym programu Teatr Lalki i Aktora "Kubuś". Osoby,które realizują ten program są twórcami emocjonalnej przestrzeni dając skazanym akceptacje, życzliwość i wsparcie. Łzy, które pojawiły się w oczach uczestników świadczą o emocjonalnej wartości tego projektu. Działania, które mają na celu przeciwdziałać wykluczeniu, wzmacniać i budować relacje matka-dziecko, budować jej autorytet. Program ten, to działanie zespołowe, nie oglądalibyśmy tych zdjęć gdyby nie życzliwość Pani Joanny Kowalskiej - dyrektor TLiA "Kubuś" oraz wsparcie i pomoc Pani Renaty Kosakiewicz - dyrektor Aresztu Śledczego w Kielcach.

Lalki dobrych życzeńBez względu na to w jakim miejscu przebywamy i jak potoczył się nasz los, każdy z nas ma silną potrzebę życia lepiej i piękniej. Dzięki uprzejmości dyrekcji oraz kierownictwu Aresztu Śledczego w Kielcach mogliśmy uatrakcyjnić nasze zajęcia manualno-plastyczne zapraszając znaną kielecką artystkę Joasię Wrońską,która przedstawiła historię "gałgankowych lalek" i wspólnie z nami wykonała "lalki dobrych życzeń", zachęcała by ocalić je od zapomnienia. Przedstawiła całą kolekcje swojego rękodzieła. Bardzo serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za przyjęcie zaproszenia, a pracownikom oddziału za pomoc w pracy twórczej :)

Taneczne zajęciakJesień wcale nie musi być smutna.Dzisiejsze zajęcia Zumby dla "mam z dziećmi" pokazały, że wspólnie możemy się bawić i cieszyć. Wielkie podziękowania dla kierownictwa MOPR - Świetlica 4-Kąty za bezpłatne udostępnienie pieknej kolorowej sali do wspólnych ćwiczeń. Było radośnie i kolorowo. Instruktorka Zumby Milena
Kwiatkowska porwała wszystkich do tańca. Pragniemy również zaprosić na pierwszy w Kielcach Maraton Taneczny, którego jesteśmy współorganizatorami a gościem specjalnym będzie Sheldon Christiaan. Są jeszcze wolne miejsca.

 

Porozumienie z Fundacją im. Michała ZduniakDzięki uprzejmości i wielkiemu sercu Ewy Wiśniewskiej Zduniak nasze stowarzyszenie mogło bezpłatnie zorganizować spotkania, które miały charakter edukacyjny. Kilka dni temu podpisaliśmy z Fundacją im. Michała Zduniaka ,której Ewa jest fundatorem, porozumienie o współpracy. Wspólnym celem naszych działań będzie organizowanie wydarzeń kulturalnych (koncertów ,wystaw, spektakli, konkursów) oraz działalność edukacyjna. Bardzo nas cieszy i motywuje do działania wspólnie podpisane porozumienie.

Dopalacze kradną życieFrekwencja na dzisiejszym spotkaniu w Restauracji PRZYTULmNIE w Pałacyku T. Zielińskiego zaskoczyła nas wszystkich. Prelekcja miała na celu przybliżenie wiedzy nt. "Konsekwencji zwiazanych z zażywaniem środków odurzających w tym dopalaczy". Skierowana była do dyrektorów szkół pedagogów i wychowawców. Swoją wiedzą podzielili się praktycy, którzy na co dzień pracują z ludżmi uzależnionymi, były to Katarzyna Pochopień jako terapeuta uzależnień i psycholog Justyna Serwon pracujące w Areszcie Śledczym w Kielcach. Policję reprezentowała Aneta Litwin - Naczelnik Wydziału Prewencji. Ta dzisiejsza prelekcja rozpoczyna cykl spotkań warsztatowych dla pedagogów i rodziców, bo jak pokazało dzisiejsze spotkanie nadal wiemy bardzo mało na temat dopalaczy. Nie obyło się bez serdecznego akcentu, którym moglismy podziękować za wsparcie naszego stowarzyszenia. Złożyliśmy życzenia urodzinowe Pani Poseł Renacie Janik, która kilka dni temu miała swoje święto. W sposób szczególny pragnę podziękować prelegentkom, dyrekcji Aresztu Śledczego Kielcach, Policji Miejskiej oraz gospodyni dzisiejszego spotkania Ewie Wiśniewskiej Zduniak. Do kolejnego spotkania wkrótce...

Porozumienie z aresztemW dniu dzisiejszym zostało podpisane porozumienie o współpracy między Aresztem Śledczym w Kielcach a naszym Stowarzyszeniem. Zawiera ono szczegółowy zakres zadań wynikających z umowy między dwoma podmiotami. Ważnym punktem porozumienia są wspólne działania profilaktyczne, wspieranie procesu wychowawczego podopiecznych naszego stowarzyszenia oraz organizacja festynów, happeningów i konferencji. Ze strony aresztu porozumienie podpisał dyrektor jednostki ppłk Krzysztof Czekaj, któremu towarzyszyli jego zastępcy. Dla naszego stowarzyszenia to wielki zaszczyt mieć takich partnerów w działaniu. A jutro już wspólne przedsięwzięcie, które ma charakter profilaktyczny nt. Konsekwencji związanych z zażywaniem środków odurzających w tym dopalaczy.

Mural przeciw przemocyW dniach 10-13.09.2015 r. bierzemy udział w warsztatach projektowania i wykonania barwnego muralu o ważnym społecznie przekazie, pod czujnym okiem artysty Dariusza Paczkowskiego (www.3fala.art.pl). Mural dotyczy przeciwdziałania przemocy. Wczoraj odbyły się warsztaty antyprzemocowe, które poprowadził Tomek Piątek (Fundacja Klamra). Jeśli chcesz zostawić swój pozytywny ślad na murze - przeciw przemocy, zapraszamy jutro od godziny 10 na ulicę 1 Maja 196 Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie.

Finał wyprawki szkolnejDzięki uprzejmości i sercu wielu osób mogliśmy już dzisiaj rozdysponować artykuły szkolne dla osób, które najbardziej tego potrzebują. Uśmiech na twarzach tych osób jest największym podziękowaniem. Odwiedziła nas również osoba,która zawsze pamięta o naszych podopiecznym, wspiera nas swoim sercem. Pani Poseł na Sejm RP Renata Janik, która przywiozła mnóstwo artykułów potrzebnych do szkoły. Dziękujemy!

 

Szkolna wyprawka od DHLSDzisiaj składamy wielkie podziękowania dla pracowników firmy DHL, którzy zrobili zbiórkę artykułów szkolnych do naszej "Wyprawki szkolnej". Otaczają nas swoją opieką i sercem. Już wkrótce szykują kolejną niespodziankę dla naszych dzieciaków. Wielkim emisariuszem i inicjatorem wspólnych działan stowarzyszenia i firmy DHL jest Milena Ostrowska, której jesteśmy bardzo wdzięczni. W poniedziałek już finał naszej akcji. Jeśli ktoś ma jeszcze ochotę nas wesprzec czekamy w poniedziałek w godz. 16- 19 w siedzibie Bezpiecznego Domu. Tymczasem już dzisiaj były wielkie porzadki przed rozpoczęciem kolejnego sezonu. Jest czysto i pachnąco.

Szkolna wyprawka od SWSam impuls lub pomysł nie wystarczy. Potrzebni są ludzie, którzy podejmą się ich realizacji. Nasze działania wypływają z serca i potrzeby chwili. Już za chwilę rozpocznie się nowy rok szkolny i związane z tym wydatki i problemy. Wyprawka szkolna ma pomóc najbardziej potrzebującym. Nigdy nie odmówił nam pomocy Areszt Śledczy w Kielcach, są zawsze tam gdzie tego potrzebujemy. Bardzo dziękujemy wszystkim funkcjonariuszom Służby Więziennej z Aresztu Śledczego w Kielcach, którzy zrobili na terenie jednostki zbiórkę artykułów szkolnych i przekazali dla naszego Stowarzyszenia. Wielkie podziękowania dla Pani ppłk Renaty Kosakiewicz, która była emisariuszem naszej akcji na terenie aresztu. Jeśli ma ktoś jeszcze ochotę przyłaczyć się do zbiórki bliższe informacje pod nr tel. 790480132.

Seminarium w BocheńcuJak to bywa na wyjazdach plenerowych martwiliśmy się, czy pogoda nas nie zawiedzie. Martynka z Natalią zaśpiewały piosenkę o nadchodzacej tęczy i szare chmury deszczowe odeszły w niepamięć. Działania wspierajace i integrujce dziecko i rodzinę, pod takim hasłem można nazwać dzisiejszy wyjazd. Jak to u nas bywa jest śpiew, zabawa i taniec. Bardzo dziękujemy naszym zaprzyjażnionym rodzinom, że przyjęły nasze zaproszenie i wspólnie spędziły ten dzień z Bezpiecznym Domem.

Dzień PrzyjacielaZ okazji „Międzynarodowego Dnia Przyjaciela” Biznes Klub Malowany Szminką w Hotelu Bristol Busko ART&SPA Sanatorium w Busku Zdroju zorganizował dla naszego Stowarzyszenia ogromną niespodziankę. Cudowni ludzie o wielkich sercach spotkali się po to, by wesprzeć naszą działalność. Gospodynie wieczoru Małgorzata Kołosowska Beata Tokarska-Wójcik, Dorota Tworek oraz pozostałe Członkinie Business Klubu Malowanego Szminką stworzyli tak wspaniałą atmosferę, że wieczór wydawał się nie mieć końca. Podczas spotkania zostały wręczone Certfikaty Przyjaciela "Biznes Klubu Malowanego Szminką" . Tym wyróżnieniem została uhonorowana również Prezes naszego Stowarzyszenia Anita Majkowska. Miłym akcentem były kwiaty i życzenia urodzinowe złożone obecnym na entencie Jubilatkom. Piękne bukiety przygotowane zostały przez Kwiaciarnię Kwiatowa Pasja. Wczorajszy wieczór uświetnił także pokaz kreacji z butiku MAGIA w wykonaniu profesjonalnych modelek. Gwiazdą Wieczoru była Ania Hamela, która wprowadziła nas w świat francuskiej piosenki, a akompaniowali jej jak zawsze wierni Sebastian Kalwat i Krzysztof Korban. Dziękujemy organizatorom za przygotowanie tak wspaniałej imprezy, a cudownym Gościom za okazanie tak wiele serca.

Dzień DzieckaFirma DHL to sponsor i organizator dzisiejszego Dnia Dziecka dla naszych maluchów. Piękna słoneczna pogoda i moc atrakcji sprawiło,że dzieciom nie chciało się iść do swoich domów. Wielkie podziękowanie dla Mileny Wirskiej, która kolejny raz pamiętała o naszych dzieciach. Była to doskonała okazja, aby całe rodziny miło spędziły ze sobą czas...

Dzień MatkiMagiczny wieczór we wspaniałym towarzystwie. Cudowna, eteryczna, utalentowana Anna Hamela przeniosła nas w inny, magiczny świat. Wszystko to w klimatycznej aranżacji restauracji PRZYTULmNIE, przy akompaniamencie młodego zdolnego gitarzysty Sebastiana Kalwata.To wszystko z myślą o Mamach naszych dzieciaków uczęszczających do nas na zajęcia. Spotkanie było też doskonałą okazją by spotkać się z Przyjaciółmi Bezpiecznego Domu. Na koniec wszyscy dostali upominki przekazane przez Areszt Śledczy, a gospodyni wieczoru Teresa Wiśniewska i Ania Hamela piękne czerwone serca. Do następnego spotkania...

Warsztaty dla rodzicówZa nami pierwsza edycja warsztatów dotyczących profilaktyki uzależnień u dzieci. Oprócz rodziców, do których zajęcia były adresowane, wzięły w nich udział także nasze wolontariuszki. Warsztaty to połączenie teorii i ćwiczeń, więc nikt się nie nudził, a czasu na wszystko niestety nie wystarczyło.

Następna edycja warsztatów już za miesiąc, od poniedziałku ruszają zapisy.

 

Zajęcia w areszcieW życiu musi być zachowana równowaga. Często korzystamy z pomocy i wsparcia Aresztu Śledczego w Kielcach, ale kiedy pojawiła się szansa na okazanie wdzięczności z chęcią ją wykorzystaliśmy. W ramach programu z zakresu ochrony zdrowia realizujemy zadanie, mające na celu zapobieganie dyskryminacji osób z zaburzeniami psychicznymi. Przez kilka miesięcy nasi wychowawcy prowadzić będą na oddziale terapeutycznym zajęcia z arteterapii, która jak wiadomo redukuje stres, pomaga w leczeniu lęków, depresji. Dzisiejsze spotkanie było pełne emocji i obaw jak zostaniemy przyjęci przez osadzonych. Na początek robiliśmy wspólnie piękne postacie z bajek, które będą wykorzystane do dekoracji sal naszych podopiecznych. Osadzeni, którzy uczestniczyli w zajęciach, po przełamaniu początkowej nieufności, z zapałem zabrali się do pracy. Pragnę podziękować dyrekcji oraz pracownikom oddziału terapeutycznego za miłe i ciepłe przyjęcie.

Rodzinne portretyW piątek odbyły się pierwsze warsztaty plastyczno pedagogiczne pod nazwą "Rodzinne portrety". To autorski projekt Andrzeja Chrobota. Przewodnim hasłem tych spotkań to myśl (może nieco utopijna) "DOBRO JEST W KAŻDYM". Rodzinne portrety to opowieść barwą, kształtem i słowem o tym co jest dobre w nas, co jest dobre u innych. Nawet u tych innych, do których czujemy dystans. Rodzinne potrety to szansa na poszukiwanie własnej wrażliwości plastycznej i interpersonalnej, to także refleksja nad sobą i własnych pokładach dobra dla siebie i innych. Dla sióstr Mai i Wiktorii wielkie buziaki za odwagę, zaś pomysłodawcy projektu dalszych sukcesów pedagogicznych :)

Dzień Kobiet 2015Dnia 9 marca 2015 roku, z okazji Dnia Kobiet, nasze Stowarzyszenie miało przyjemność gościć w swoich progach wiele pięknych i wspaniałych pań o ogromnych sercach. Dzień ten był dla nas szczególnie ważny, ponieważ było to spotkanie, na którym wszystkie bliskie nam i cenione przez nas kobiety mogły się poznać, wymienić doświadczeniami i wspólnie świętować tej wyjątkowy dzień. Swoją obecnością zaszczyciło nas wiele przedstawicielek płci pięknej reprezentujących sfery polityczne, biznesowe oraz artystyczne, cenione specjalistki w dziedzinie prawa oraz psychologii. Spotkanie rozpoczęła zaprzyjaźniona z nami poseł Renata Janik, która w piękny sposób podkreśliła istotną rolę kobiety oraz jej wielką wartość w życiu codziennym, swoim przemówieniem przekazała nam wiele pozytywnej energii. Naczelnik wydziału prewencji Aneta Litwin oraz żeńska część załogi Aresztu Śledczego niezmiennie służyły nam za przykład silnych i zdecydowanych kobiet, doskonale sprawdzających się piastując, zdawałoby się, męskie stanowiska pracy.

Zobacz galerię zdjęć z Dnia Kobiet

Spotkanie przebiegało w miłej i życzliwej atmosferze w towarzystwie pyszności przygotowanych przez członkinie Stowarzyszenia. Dzięki życzliwości Bożeny Dobrowolskiej - właścicielki piekarni Dobrowolscy mieliśmy przyjemność spróbować pysznego tortu przygotowanego specjalnie na tę okazję. Swoją obecnością zaszczyciły nas również członkinie Biznes Klubu Malowanego Szminką oraz jego założycielki: Małgorzata Kołosowska i Beata Tokarka-Wójcik. Ewa Filipecka, właścicielka Akademii Wizażu po raz kolejny świeciła nam przykładem nienagannego wyglądu i prezencji. Rozmowom nie było końca, a uwieńczeniem tego wyśmienitego wieczoru były warsztaty przygotowane przez dyrektor Świętokrzyskiej Izby Coachingu - Dorotę Nawrotek, która zainspirowała nas swoimi zajęciami na temat szczęścia i umiejętności bycia szczęśliwym. Był to bardzo wartościowy i miły akcent zamykający całe spotkanie klamrą przyjaźni i wzajemnego szacunku.

Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy gościć tak wspaniałe kobiety a jeszcze bardziej szczęśliwi, że mamy przyjemność współpracować z nimi na co dzień. Nieocenioną wartością jest mieć przy sobie tylu wspaniałych ludzi.

Zajęcia profilaktyczne w szkołachW minionym roku rozpoczęliśmy cykl spotkań z młodzieżą szkolną. Na zaproszenie dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego, VII liceum Ogólnokształcącego im Józefa Piłsudskiego i I Społecznego Gimnazjum im. Mikołaja Reja w Kielcach przeprowadziliśmy nieodpłatnie zajęcia z profilaktyki uzależnień i zapobiegania przemocy. Nie spodziewaliśmy się, że spotkają się one z tak dużym zainteresowaniem. Okazało się, że młodzież nie tylko chętnie słucha prelekcji, ale także zadaje mnóstwo trafnych pytań. W związku z tym i w bieżącym roku zamierzamy kontynuować nasze działania.

Porozumienie ze Stowarzyszniem Chwytaj SzanseW dniu 16 stycznia 2015 r., w Kielcach przy ulicy Górniczej 64, Stowarzyszenie Bezpieczny Dom, Oratorium Świętokrzyskie św. Jana Bosko oraz Stowarzyszenie Chwytaj Szanse podpisały porozumienie o współpracy, która ma na celu organizowanie zajęć treningu umiejętności społecznych dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz prowadzenie szkoleń z zakresu radzenia sobie z trudnościami wychowawczymi.

 • sir.jpg
 • sjesta.jpg
 • areszt.jpg
 • projekt.jpg
 • spr_maslow.jpg
 • oratorium.jpg
 • dobrowolski.jpg
 • szufel.jpg
 • l5r.jpg
 • dwa.jpg
 • policja_ck.jpg
 • zychowicz.jpg
 • osp_maslow.jpg
Free Joomla! templates by AgeThemes